2024 рік – це перший рік подачі звітності про КІК. Ви маєте звітувати за 2022 та 2023 роки.

Нижче ми розібрали ключові питання, які турбують власників іноземних компаній.

Наші послуги по КІК

Підготуємо звітність про КІК

Допоможемо подати декларації

Законно мінімалізуємо податки

Що таке контрольовані іноземні компанії (КІК) та кого вони стосуються?

КІК (Контрольована іноземна компанія)– це юридична особа або утворення без статусу юридичної особи (партнерства: LP/LLP, трасти чи фонди), які зареєстровані за межами України, але контролюються українським податковим резидентом.

Контролюючою особою КІК

(власником) може бути як фізична, так і юридична особа (податковий резидент України).

Така особа визначається за такими критеріями:

Володіє більш 50%в іноземній юридичній особі;

Володіє більш 10%, а інші 40% чи більше належать юридичним чи фізичним особам, котрі є резидентами України;

Індивідуально чи разом з іншими особами має фактичний контроль над діяльністю іноземної юридичної особи (генеральна довіреність, керування рахунком, володіння через номінальних директорів/акціонерів, тощо).

Зобов'язання по КІК

Повідомлення

Перш за все, ви повинні повідомити податкові органи про будь-яке придбання, зміні або втраті частки володіння в іноземній компанії.

1

Звітність

Наступним вашим зобов’язанням як контролюючої особи є підготовка фінансового звіту про діяльність та прибуток вашої компанії. Іноді, додатковим обов’язком є ​​сплата податків, якщо ви не підпадаєте під умови звільнення від даних зобов’язань.

2

Податки

За загальним правилом усі контролюючі особи звільнені від оподаткувння своїх КІК, якщо сукупний дохід (оборот) усіх КІК менший за 2 млн. євро. Якщо сукупний оборот ваших КІК більше 2 млн. євро, звертайтеся за індивідуальною консультацією – ми проаналізуємо ваші корпоративні структури, та порадимо, як законно знизити податкові зобов’язання.

3

Терміни

– Надавати повідомлення про будь-які зміни у володінні вашої КІК необхідно протягом 60 днів після таких подій (наприклад, продаж частини акцій або отримання фактичного контролю).

– Подавати перший звіт необхідно у 2024 році, за 22 та 23 роки.

– Такий звіт ви подаєте разом із річною декларацією про майновий стан та доходи або податковою декларацією підприємства.

Штрафи

– Якщо ви не подавали повідомлення або звітність у 2022 та 2023 роках – не переймайтеся, за цей період штрафи не застосовуються.

– Однак у 2024 році треба обов’язково подати, адже розмір штрафів становитиме від 134 200 грн. до 2 684 000 грн.

Види звітності

Існує два види звітів: скорочений та повний.

Скорочений.Подається, якщо не можете вчасно підготувати фінансову звітність за вашою КІК або розрахувати скоригований прибуток. Часто застосовується до компаній, де термін підготовки звітності довший, ніж в Україні.

Повний.Cоответственно, если успеваете подготовить все. Он отличается от сокращенного размером и содержанием собираемой информации.

Звіт ви подаєте в електронній формі через особистий кабінет платника податків. Звіт, за своєю суттю, – це стандартизований бланк.

Яку інформацію необхідно зазначити у звіті про КіК?

Найменування КІК, адреса, організаційно-правова форма, номер податкової реєстрації (за наявності), номер державної реєстрації.

Розмір частки контролюючої особи.

Структура володіння часткою в КІК.

Розмір доходу (виручки) від реалізації товарів (робіт, послуг) КІК, прибутку від операційної діяльності та до оподаткування відповідно до даних фінансової звітності.

Розрахунок скоригованого прибутку.

Інформація про підстави звільнення з оподаткування прибутку КІК.

Суми дивідендів, суми прибутку отриманих КІК.

Перелік операцій КІК з нерезидентами.

Кількість працівників КІК станом на кінець звітного (податкового) року.

Інформація про суму прибутку КІК, отриману від постійного представництва в Україні.

Залишились запитання?

Заповніть форму для безкоштовної консультації